Z dění v obci

Finanační dar MUDr. Špitálníkové

16. 4. 2019

img_7204-1.jpg

Obce z Podoubraví předaly endokrinologické ambulanci v Chotěboři finanční dar v hodnotě 550 058 Kč

Svazek obcí Podoubraví poskytl MUDr. Mgr. Sylvii Špitálníkové, Ph.D. finanční dar ve výši 550 058 Kč pro její endokrinologickou a diabetologickou ambulanci v Chotěboři. Symbolický šek paní doktorce předal předseda svazku Václav Venhauer, na Valné hromadě Svazku obcí Podoubraví, která se uskutečnila 28. března 2019 v sále nad obecním úřadem v Malči. Finanční částka bude použita na zakoupení moderního ultrazvukového přístroje a pokryje polovinu nákladů.

Částka byla rozpočítána podle počtu obyvatel mezi členské obce – Bezděkov, Borek, Čečkovice, Dolní Sokolovec, Havlíčkova Borová, Heřmanice, Chotěboř, Jeřišno, Jitkov, Klokočov, Kraborovice, Krucemburk, Lány, Libice nad Doubravou, Maleč, Nejepín, Nová Ves u Chotěboře, Oudoleň, Podmoklany, Rušínov, Slavětín, Slavíkov, Sloupno, Sobíňov, Uhelná Příbram, Vepříkov, Vilémov, Víska a Ždírec nad Doubravou a mezi obce, které členy nejsou, ale jsou v území ORP Chotěboř - Jilem, Sedletín a Čachotín. Město Chotěboř přispělo největší částkou 250 000 Kč.

„Jednalo se o společný postup obcí a celou akci administrativně zajištoval Svazek obcí Podoubraví prostřednictvím své kanceláře Centra společných služeb, která tady již tři roky pro obce funguje. Od samého počátku Svazek obcí Podoubraví vyvinul snahu zajistit pro občany dostupnost tohoto oboru, aby občanům odpadlo dojíždění do ordinace v Havlíčkově Brodě. Ordinace endokrinologie a diabetologie se v chotěbořském M-centru otevřela v březnu 2017,“ uvedl předseda Svazku obcí Podoubraví Václav Venhauer.

Touto cestou bychom chtěli vyjádřit všem obcím velké poděkování.

Zimní fotosoutěž

5. 4. 2019

zimni-soutez.jpg

Fotografie ze zimní fotosoutěže si můžete prohlédnout na tomto odkaze:

Pořadatel soutěže bude kontaktovat výherce soutěže.  Všem účastníkům soutěže patří za nádherné fotky velké poděkování.

Marie Pátková

1. 4. 2019

marie-patkova.jpg

Rušinov pohledem J. Mecenauera

18. 3. 2019

nohavice.jpg

Ing. Jaroslav Mecenauer poskytl obci nádhérné fotografie, které si můžete prohlédnout na tomto odkaze:

obecrusinov.rajce.idnes.cz/Rusinov_pohledem_J._Mecenauera_3_2019

Hospodský pinčes 2019

11. 3. 2019

| Rubrika: Z dění v obci

pingpong-2019.jpgV sobotu 9.3.2019 proběhl v naší obci 4. ročník turnaje v hospodském ping pongu. Všichni borci opět předvedli neuvěřitelné výkony a bili se do posledního dechu :-).

Za skvělou atmosféru patří všem, kteří se na akci podíleli, velké poděkování. Tak zase za rok !!!!

Fotografie si můžete prohlédnout na tomto odkaze:

obecrusinov.rajce.idnes.cz/Hospodsky_pinec_3_2019

Maškara 2019

12. 2. 2019

| Rubrika: Z dění v obci

masopust-2019.jpgV sobotu 9..2.2019 proběhl v naší obci tradiční maškarní průvod. Sešlo se okolo 30 masek. Bujarému veselí přálo i pěkné počasí. Organizátorům, maskám, muzikantům, fotografům, logistickému týmu, hospodě a pohostinným domácnostem patří velké poděkování za udržení tradice v naší obci.

Fotografie si můžete prohlédnout na těchto odkazech:

obecrusinov.rajce.idnes.cz/Masopust_2_2019/

obecrusinov.rajce.idnes.cz/Masopust_2_2019_1/